Minuloroční SuperStari? Ani pes po nich neštekne...

Autor: Tomáš Holetz | 16.6.2006 o 11:48 | Karma článku: 11,02 | Prečítané:  8436x

Pamätáte sa ešte na hviezdy minuloročnej SuperStar? Spomínate si na prvú veľkú podpisovú akciu v hypermarkete, kde sa ľudia doslova bili o podpisy svojich obľúbencov? Spomínate si na šialenstvo, ktoré vyvolala prítomnosť jedného z účinkujúcich kdekoľvek na Slovensku? Dokážete ešte spamäti vymenovať celú jedenástku hviezd z prvého ročníka tejto najsledovanejšej karaoke súťaže? Že nie? Tak sa pozrime, ako sa majú bývalé hviezdy rovných 365 dní po...

Miro Jaroš patril k najväčším hviezdam minuloročnej SuperStar. A dnes? Kto si od neho na ulici vypýta autogram?Miro Jaroš patril k najväčším hviezdam minuloročnej SuperStar. A dnes? Kto si od neho na ulici vypýta autogram?www.stv.sk
Katka Koščová
Prvá víťazka SuperStar sa na piedestál dostala akoby nedopatrením. A tak aj dopadla. Zaľúbila sa do homosexuálne pôsobiaceho Mira Jaroša, s ktorým sa neskôr rozišla. Absolvovala solídne turné, ktoré viacerých ľudí prekvapilo. Jedni boli zaskočení hudobným štýlom, iných prekvapilo, že komerčná speváčka sa pustila do nekomerčných vôd. Katka nedávno dokončila vysokú školu a v súčasnosti trávi voľný čas prípravami na nový album. Chce na ňom popracovať viac, ako na prvom a aj hudobne ho posunúť iným smerom. Ktovie, či ešte bude jej hudba niekoho zaujímať? S kapelou vystupuje len príležitostne.

Martina Schindlerová
Počas SuperStar sa o mladej Bratislavčanke vravelo ako o zázračnom dieťati. Taký talent sa vraj rodí raz za sto rokov, čo nevidieť prerazí v zahraničí a Slovensko sa dočká prvej svetovej hviezdy. Realita: Martinka pred pár dňami úspešne zmaturovala na gymnáziu a chystá sa študovať na vysokej škole. Na sólové turné sa nikdy neodhodlala, väčšinou vystupuje na half-playback pre rôzne firmy a na súkromných večierkoch. Jej otec / manager začína uvažovať nad druhým albumom. Ak sa nič nezmení, produkovať ho bude podobne ako prvý kúsok Stano Šimor. Takže do sveta sa tak skoro nepôjde... Maťa ešte stále chodí s Braňom Zahradníkom.

Tomáš Bezdeda
Plyšový macko, ako Tomáša prezývali novinári, sa na prekvapenie viacerých (priznám sa, že vrátane mňa) presadil spomedzi jedenástky asi najviac. Nahral úspešný album, z ktorého sa 4 piesne pravidelne hrávali v rádiách. Snaží sa moderovať televíznu hitparádu, sem - tam hrá koncerty, učí sa na prijímačky na VŠ. Každý mi snáď dá za pravdu, ak poviem, že mnohé by nedokázal bez svojej súčasnej priateľky Adely Banášovej.

Zdenka Predná
Spočiatku nenápadná a pojašená "fredka" sa stala skutočnou víťazkou súťaže. Jej album je najlepší, odohrala úspešné turné a jej pesničky hrajú takmer všetky rádiá. Oslovili ju aj iné festivaly, ako tie, ktoré organizuje Julo Viršík. Dokonca sa odvážim pvoedať, že spomedzi všetkých SuperStarov je na najlepšej ceste zakotviť v slovenskej pop-scéne na dlhšie, ako pár mesiacov. Pravdou je však aj iná vec: svojmu priateľovi Petrovi Šarkanovi Novákovi môže ďakovať za mnohé. Ak nie za všetko...

Robo Mikla
Divoch, rebelant, exot. Nedávno mu vyšiel už druhý album, ako povedal sám Robo - "Moje skutočné dieťa." Po riadnom prešľape s debutovým CD sa vrátil k svojim prirodzeným punkovým koreňom aj k pôvodnej kapele. Vsadil na úlety, šialenstvo, veselé a vulgárne texty. A hoci sa mu úspech z čias SuperStar zopakovať nepodarí, hudobne aj ľudsky je to tá pravá tvár Roba Miklu. Napriek všetkému má však šance stať sa v slovenskej hudbe niekým malé. S nálepkou SuperStar sotva presvedčí, že to s punkom myslí vážne...

Miro Jaroš
Jeho album Šamanka sa za pár týždňov dostal na vrchol rebríčkov v predaji, no potom spadol naspäť na dno. Ani jedna skladba sa nedostala do top-rotácií žiadneho významného slovenského rádia. Miro sa všemožne snaží udržať na výslní, no počuť je o ňom stále menej. Aktuálne sa snaží vystupovať s tanečnou skupinou podobného prípadu z inej reality show - Števom Chlebom. Jaroš srdnato popiera reči o svojej homosexualite. Pravidelne ho však vídať s trnavčanom Jánom Stanom, bývalým zamestnancom STV.

Samuel Tomeček
Podľa slov poroty patril Samo k najlepším spevákom minulého ročníka. Po skončení súťaže sa ho chopil Ivan Tásler, ktorý aj produkoval jeho album. Samo vystupuje so svojou skupinou Free Inna Cage a venuje sa hudobnému štýlu, ktorý mu vyhovuje. Extrémne úspešný nie je, no ani hanbiť sa za seba nemusí. Tak, ako fungoval počas súťaže, prežíva aj teraz. Napriek zjavnému talentu zostal v sivom strede.

Peter Konček
Viac, ako o speváckom talente tohto mladého Novozámčana sa hovorilo a hovorí o jeho škandáloch. Najprv to bol ukradnutý mobil Martiny Schindlerovej, neskôr jeho vzťah s dcérou operného speváka Petra Dvorské, rôzne ľúbostné avantúry či neokrôchané správanie. Napriek všetkému však Black P. talent na hudbu má a aj spev mu celkom ide. Fakt, že sa výraznejšieho úspechu nedočkal možno pripísať jeho mentalite a svojskej povahe. A televíznej šou, vďaka ktorej ho ľudia spoznali a zaškatuľkovali.

Peter Kotuľa
Keď už nič iné, tak minimálne vybrúsené obočie a námornícku uniformu si ľudia zapamätali. Peter Kotuľa sa od skončenia pokúša stať rešpektovaným spevákom. Nejde mu ani zďaleka podľa jeho predstáv. S albumom mu pomáhal Berco Balogh, čo je počuť. V rádiách sa len občas objavia jeho dve skladby, skôr sa Peťo snažil zviditeľniť moderovaním televíznej relácie. Keďže to bolo veľmi trápne, z relácie ho vyrazili. Teraz sa venuje škole a občasnému vystupovaniu. V rodine má však v podobe svojho otca dobré zázemie, takže o ponuky na spievanie sa báť nemusí. Minimálne do volieb.

Petra Humeňanská
Peťa so SuperStar "praštila" skôr, než to celé začalo. Hneď na začiatku si uvedomila, že to bol prešľap a stiahla sa do ulity. Ako jediná nenahrala album, neabsolvovala žiadne turné a začala sa naplno venovať tomu, čo jej je najbližšie - divadlo. Pravidelne hráva na Novej scéne v obnovenom predstavení Na skle maľované. Nad kariérou komerčnej popovej speváčky neuvažuje a SuperStar pre ňu zostal zážitok a skúsenosť. Na rozdiel od iných, ktorí sa od SuperStar verbálne dištancujú, ona sa od speváckej šou odlečila svojou prácou. A nemusela povedať ani pol slova...

Martin Kelecsényi
Povedzme si otvorene: Nebyť Lenky Slanej, na Kelyho by sa dávno zabudlo. Údajný niekdajší milenec šéfky Sony BMG si urobil album podľa vlastných predstáv: napísal si vlastné pesničky, Jimmy Cimbala mmu tiež čímsi pomohol a bolo. Výsledkom sú tri známe skladby, jedna pieseň použitá dokonca v televíznej reality show VyVolení. Kely absolvoval turné s Tomášom Bezdedom, ktorému robil predskokana. Dnes sa opäť vrátil k svojej pôvodnej profesii a spevu sa venuje podľa záujmu.

Vrátiť sa k minuloročným SuperStarom ma napadlo pri čítaní diskusie k môjmu predchádzajúcemu článku. Niektorí ľudia sú totiž presvedčení, že ak sa niekto raz dohore, zostane tam navždy. Akoby si neuvedomovali, že nech je SuperStar akákoľvek dobrá šou, stále je to len šou. A tí, ktorých obdivujeme, sú len účinkujúci. Nič viac, nič menej.


Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

SPIŠ KORZÁR

Tatry zasiahla povodeň, viaceré chodníky uzavreli

V severných dolinách Tatier platia obmedzenia.

Stĺpček Jakuba Fila

Bordel v lesoch, riekach a na úradoch

Spor o odpad v lome nad Dechticami je ďalšou ukážkou prístupu k prostrediu.


Už ste čítali?